Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Lettere Amorose včera večer v Rudolfinu

Lettere Amorose včera večer v Rudolfinu
17. 02. 2011 16:24
Dobrý den,
tak jsem se (konečně) probojovala na toto fórum - přes všechna zamítnutá moje stará hesla je to docela martyrium...
Ale to hlavní: nemám moc v lásce, když se o nějakém umělci říká, že "trhá kulisy" - ale přátelé, včera večer svým fenomenálním výkonem paní Kožená ty pomyslné kulisy trhala.- Celý koncert běžel bez pauzy, dalo by se říci, že hudba a zpěv se vinuly a vzájemně prolínaly jako kouzelná zářivá hudební báseň, kdy Magdalena celou hodinu a půl neopouštěla jeviště, jen - tak jako tenkrát v Náměšti - při ciaconách atd. pouze poodešla si sednout. - Vstupenky od Fanklubu byly tentokrát do 1.řady, a i když v Rudolfinu kvůli akustice preferuji řady poslední, po včerejším zážitku už jen říkám - Magdalena z jakékoli vzdálenosti!
Seděly jsme s kamarádkou úplně uprostřed té první řady, takže když paní Kožená expresivně pokročila až na samý okraj pódia, slyšely jsme ten fantastický nástroj-hlas ze vzdálenosti cca dvou metrů - a mohu říci, že něco tak strhujícího už asi nikdy nezažiju - ta naprosto čistá linie, bezchybná modulace každého tónu - snad bych to nazvala esencí absolutního hlasu - jiná slova prostě nemám. To člověk jen sedí a připadá si naprosto ohromený. Kdo zná z CD mistrovský přednes Monteverdiho, měl by ho slyšet i naživo - přátelé, jak ona tvoří a vyzpívá všechny náročné výšky - to se popsat nedá, snad hudební kritik by vymyslel lepší oslavné věty...
To všechno umocňuje nádherná souhra hudebníků, vzájemné pochopení a souznění s pěvkyní, a samozřejmě její nesmírná muzikální inteligence a schopnost okamžitě navázat kontakt s divákem a strhnout ho - kde se to jinde najde?
A nakonec - čtyři (!) přídavky, nekonečné ovace a dojetí.
V posledních letech se v mezzo oboru vynořilo ve světě několik nových perspektivních hlasů, ale v porovnání s tímto výkonem paní Kožené - marná sláva - kdepak všechny jsou...
Nám zbývají jen slova díků a velikého obdivu.
Zdraví Zuzana
P.S. Čekala jsem slova uznání v denním tisku (Lidovky + Mladá fronta), ale nikde nic - když někdo objevíte, prosím pošlete.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.